U novu školsku godinu ušli smo spremni. Zahvaljujući našem autorskom timu, spremili smo nove materijale za učenje programiranja u osnovnoj školi i gimnaziji.
Šestaci će ove školske godine učiti osnove programiranja kao deo obaveznog predmeta dok će sedmaci informatiku slušati u okviru izbornog predmeta.
Najveća novina u materijalima kada je reč o šestom razredu je povezivanje blokovskog i tekstualnog programiranja u početnim lekcijama Priručnika uz pomoć Blocky biblioteke što učenicima znatno olakšava prelaz sa blokovskog na tekstualni programski jezik. Autorski tim je postojeće materijale za učenje programiranja u Python-u doradio, unapredio a unete su i neke novine čime su materijali dobili novi izgled.
Učenicima su sada na raspolaganju:
Za učenike koji danas polaze u sedmi razred, kreirali smo interaktivne materijale za učenje osnova programiranja 2D grafike i animacija uz pomoć Pygame grafičke biblioteke:
Autorski tim Fondacije Petlja je vodio računa i o gimnazijalcima. Za učenike koji ove godine polaze u prvi razred gimnazije na raspolaganju su sledeći materijali:
Ne treba zaboraviti i specijalizovana IT odeljenja u gimnazijama širom Srbije. Ova školska godina počinje sa 42 novoformirana IT odeljena u kome je akcenat u nastavnom programu stavljen na učenje računarstva. Kako bismo i učenicima talentovanim za računarstvo koji su se opredelili da upišu ovo odeljenje ponudili moderne, besplatne i interaktivne materijale za učenje programiranja, naši autori su kreirali:
a od ranije na našem portalu se nalaze i jedinstveni materijali namenjeni talentovanim učenicima i budućim takmičarima:
Pažljiv izbor zadataka, udružen sa mogućnošću testiranja sopstvenih programskih kodova i propraćen opsežnim objašnjenjima najvažnijih koncepata čini zbirke jedinstvenim alatom za učenje programiranja.
Pročitaj višeU okviru projekta „Škole za 21. vek“ koji sprovodi British Council, a finansira Vlada Velike Britanije, Petlja je izradila priručnik koji pokriva nastavne teme iz predmeta Tehnika i tehnologija.
Pročitaj više